| 24 اردیبهشت 1400

آیکونهای اجتماعی

DnnForge - NewsArticles

۲۵ طرح راهسازی در خراسان رضوی در دست اجراست

 ۲۵ طرح راهسازی در خراسان رضوی در دست اجراست

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: هم اینک ۲۵ طرح راهسازی به طول ۲۵۱ کیلومتر با اعتبار هفت هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال در استان در حال اجراست.
شنبه، 11 اردیبهشت 1400 | امتیاز: Article Rating
به گزار ش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل ر اه و شهرسازي خراسان رضوي، محمد پارسا با اعلام اين خبر افزود: پیشرفت اجرایی این ۲۵ طرح راهسازی در حال اجرا در خراسان رضوی ۴۹.۳۲ درصد است که عملیات اجرایی آنها طی قراردادی با پیمانکاران در حال انجام است.
وی اضافه کرد: چند طرح راهسازی در صورت تامین اعتبار در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد که شامل احداث و تعریض قطعه سه جاده باخرز- تربت حیدریه به طول ۶ کیلومتر، بهسازی قطعه سه جاده تربت حیدریه – باخرز به طول ۲۵ کیلومتر و اجرای اساس و آسفالت و علائم ترافیکی باند دوم محور زاوه - تربت حیدریه به طول چهار کیلومتر می شود.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی احداث باند دوم جاده بردسکن به سمت خلیل آباد به طول ۱.۵ کیلومتر، ادامه احداث قطعه دوم حدفاصل خلیل آباد پل کندر در باند دوم کاشمر- خلیل آباد – بردسکن به طول ۶ کیلومتر، بهسازی جاده درگز-کبکان- قوچان به طول چهار کیلومتر را از دیگر طرح هایی برشمرد که در صورت تامین اعتبار در سال ۱۴۰۰ قابل بهره برداری خواهد بود.
طول کل راه های خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۸۴ کیلومتر است که از این تعداد ۱۱۱ کیلومتر آزاد راه، هزار و ۱۳۶ کیلومتر بزرگراه، هزار و ۲۴۵ کیلومتر راه اصلی، سه هزار و ۹۳۱ کیلومتر راه فرعی، هفت هزار و ۸۲۰ کیلومتر راه روستایی و ۶ هزار و ۳۳۲ کیلومتر راه خاکی روستایی است.
خراسان رضوی ۴.۵ درصد از آزادراه ها، ۶.۳ درصد از بزرگراه ها، ۴.۹ درصد از راه های اصلی، ۹.۲ درصد از راه های فرعی، ۷.۱ درصد از راه هاي آسفالته روستایی و ۶.۶ درصد از راه خاکی روستایی کشور را در اختیار دارد.


تصاویر
  • ۲۵ طرح راهسازی در خراسان رضوی در دست اجراست
  • ۲۵ طرح راهسازی در خراسان رضوی در دست اجراست
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها