| 22 تير 1399

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

مراقب خريد املاك واقع در 7 پلاك جنوب مشهد باشيد

مراقب خريد املاك واقع در 7 پلاك جنوب مشهد باشيد

تاریخ انتشار: 1396/11/25|   بازدید: 1579 |  print

مديرحقوقي و املاك اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي نسبت به خريد وفروش املاك و اراضي واقع در هفت پلاك جنوبي مشهد هشدار داد و گفت: شهروندان از هر گونه خريد و فروش اراضي داراي سند عادي در اين اراضي خودداري كنند.

 
به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، «محمدرضا باغستاني» با اعلام اين خبر افزود: شهروندان در پلاك هاي واقع در جنوب مشهد از طريق اسناد عادي خريداري نكنند و از هر گونه خريد و فروش اراضي داراي سند عادي خودداري كنند.

مديرحقوقي و املاك اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي ياد آور شد: دولت در پلاك هاي  183-182-186-184-187- 191و 236  داراي مالكيت است؛ لذا توصيه مي شود مردم قبل از خريد، از عدم مالكيت دولت اطمينان حاصل كنند و از هرگونه خريد و فروش اراضي در اين مناطق جداً خودداري كنند.

باغستاني تاكيد كرد: تمامي معاملات بر روي اراضي متعلق به دولت فاقد وجاهت قانوني بوده و باعث تبعات و تضرر مردم در پي خريد و فروش اين اراضي خواهد شد.

وي با بيان اينكه در صورت تصرف اراضي ملي، از طريق مجاري قانوني، زمين تصرف شده رفع تصرف مي شود، به اراضي ملي رفع تصرف شده طي سال جاري اشاره كرد و گفت: طي سال 96 ، 43 مورد رفع تصرف انجام شده  كه 35 مورد آن با حكم و راي دادگاه بوده و 7 مورد با حكم دادستاني است.

باغستاني تصريح كرد: اجراي 12 حكم رفع تصرف در مشهد، اجراي 11 حكم در شهرستان طرقبه،10 مورد اجراي حكم در شهرستان سبزوار، 5 مورد اجراي حكم در شهرستان شانديز، 2 مورد اجراي حكم در شهرستان جغتاي، يك مورد اجراي حكم در شهرستان گناباد، يك مورد اجراي حكم در شهرستان تايباد و يك مورد اجراي حكم در شهرستان خواف انجام شده است.

وي ادامه داد: طي سال جاري 2ميليون و 743 هزار و 819 مترمربع از اراضي دولتي رفع تصرف شده كه ارزش ريالي آن 881 ميليارد و 652 ميليون و 580 هزارريال است.

مديرحقوقي و املاك اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي گفت: برابر قانون مجازات هاي اسلامي براي افرادي كه تصرف مال غير، از جمله املاك دولتي را انجام دهند، حبس و جزاي نقدي و اعاده به وضع سابق پس از رفع تصرف پيش بيني شده است.
لیست تگ ها
املاکجنوب مشهدپلاک
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد