دات نت نیوک
31 ارديبهشت 1397

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

به دستور رئیس جمهور كليد خورد؛ عملیات اجرایی بازآفرینی پايدار شهری (اميد) در کلانشهر مشهد

پنجشنبه 19 بهمن 1396 | print
اخبار

 

 همزمان با شش کلانشهرهای کشور، در ارتباط ویدئو کنفرانسی و به دستور رئیس جمهور، عملیات اجرایی احداث 205 واحد مسكوني در طرح بازآفرینی پایدار شهری در شهرک شهید رجایی مشهد مقدس آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی خراسان رضوی، در این مراسم که صبح امروز در محل شهرك شهيد رجايي مشهد مقدس و با حضور مهندس عليرضا رشيديان استاندار خراسان رضوی، تقي زاده خامسي شهردار مشهد و حيدري رئیس شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد، در راستاي تحقق سياست بازآفريني و در جهت ايجاد رفاه، رضايتمندي و نيز ارتقاء كيفيت مسكن در محلات بازآفريني، عملیات اجرایی ساخت 205 واحد مسکونی در زمینی به مساحت هفت هزار و 400 مترمربع در شهرک شهید رجایی در حاشیه شهر مشهد مقدس آغاز شد.

اين پروژه با همکاری و مشارکت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهدمقدس، آستان قدس رضوی و مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود.

در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد؛ دكتر روحاني رياست محترم جمهور با بيان اينكه طرحی که امروز در پی آن هستیم برنامه اساسی دولت در حوزه مسکن است افزود: به یک معنی برای سلامت جان مردم و به مفهوم دیگر به منظور آماده کردن مسکن برای خانه اولی ها و نیز نوسازی و بازآفرینی محلات فرسوده است.

رييس جمهور دستور داد: سالانه ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری نوسازی شده و سود تسهیلات بازسازی بافت‌های فرسوده به ۶ درصد کاهش یابد.

همچنين دکترآخوندی وزیر راه و شهرسازی در ارتباط ویدئویی آغاز عملیات این پروژه ملی گفت: بر اساس برآوردها 15 میلیون نفر در کشور در شرایط بدمسکنی و در بافتهای ناکارآمد شهری زندگی می کنند و سیاست ما بازآفرینی شهری است.

وی با بیان اینکه امروز شهرها بعنوان یک سازمان اجتماعی با هویت مشخص دچار چالش های جدی از جمله روانی حرکت، جابه جایی و زندگی شهری مواجه هستند، افزود: بر این مبنا توانمندسازی این سازمان اجتماعی در شکل جمعی و انفرادی ضروری است.

وی اظهار کرد: بر مبنای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در واگذاری کار مردم به خود آنان و سیاست دولت مبنی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و برنامه ریزی برای تسهیل این امور این طرح اجرایی شده است.

مقام عالي وزارت راه و شهرسازي با اشاره به اینکه انحرافی که در پروژه مسکن مهر روی داد، پروژه محوری به جای برنامه محوری بود، افزود: در این طرح در مرحله نخست بازآفرینی و نوسازی شهری یکهزار و 334 محله در کشور برنامه ریزی شده است که امید است به نتیجه مطلوب برسد.

لیست تگ ها
رئیس جمهور بازآفرینی پايدار شهری اميد مشهد
  نظرات


طراحی سایت