دات نت نیوک
31 ارديبهشت 1397

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

تعیین خط و مشی رسیدگی به گسل های مشهد تا پایان سال

سه شنبه 26 دي 1396 | print
اخبار
معاون وزیر راه و شهرسازی بر تعیین خط و مشی رسیدگی به گسل های مشهد تا پایان سال تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی دکتر محمد شکرچی زاده عصر امروز در کاگروه تخصصی بررسی مخاطرات زلزله عنوان کرد: انتظار مردم این است که برای حفظ جان و مال آنان اقدامات لازم انجام شود و تکلیف پیش رود.


وی ادامه داد: ما مکلف شدیم موضوع تعیین تکلیف حریم گسل ها را در زمانی قابل قبول پیش ببریم و در استان ها و شهرهای دیگر این موضوع تا حدود قابل قبولی پیش رفته و در مشهد نیز دوستان باید جمع بندی کنند.

شکرچی زاده خاطرنشان کرد: ساخت و سازها باید با ضوابط جدی تری باشد. برای مثال شورای عالی شهرسازی تعریف بلندمرتبه سازی در تهران را 12 طبقه تعریف کرده و در سایر شهرها باید روی این عدد صحبت شود و تصمیمات قابل دفاع اخذ گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: موضوع تعیین تکلیف محدوده گسل هر چه زودتر باید برای گسل جنوبی مشهد نهایی شود و ببینیم زمان ما برای سایر گسل ها چه میزان است.

شکرچی زاده تصریح کرد: اگر شهر مشهد با زلزله مواجه شود باید به کاهش خطرات زلزله کمک کنیم بنابراین قضاوت باید مهندسی و قابل دفاع باشد.

وی بر تعیین یک خط مشی مناسب و قابل دفاع تا پایان سال تاکید کرد. شایان ذکر است علاوه بر گسل جنوب سه گسل عمده در مشهد وجود دارد ک نیازمند تعیین تکلیف هستند. تعیین تکلیف حریم گسل جنوبی مشهد تا کنون70 درصد پیشرفت داشته اما در غرب مشهد برداشت های ژئوفیزیکی هنوز کامل نشده است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
طراحی سایت