18 فروردين 1399

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

ادامه عملیات بهسازی تونل الله اكبر محور درگز- کبکان – دوغایی

ادامه عملیات بهسازی تونل الله اكبر محور درگز- کبکان – دوغایی

تاریخ انتشار: 1398/12/19|   بازدید: 53 |  print

معاون مهندسي و ساخت اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از ادامه عملیات بهسازی تونل الله اکبر در محور درگز- کبکان- دوغایی با اعتبار 2 هزار و 534 میلیارد ریال خبر داد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه وشهرسازي خراسان رضوي، محمد پارسا با اعلام اين خبر گفت: قرارداد ادامه پروژه بزرگ تونل الله اكبر به طول 14.3 کیلومتر توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در حال اجرا است و پیشرفت فیزیکی آن تا کنون 13 درصد هست. 

وي با اشاره به تمدید مدت قرارداد تا اواخر سال 99 افزود: با توجه به تجهیز کارگاه، راه اندازی و بهره برداری ایستگاه بتن و ساخت انبار ناریه، تجهیز و راه اندازی ماشین آلات، ادامه عملیات حفاری تونل در دو جبهه شمالی و جنوبی تونل اجرایی خواهد شد. 

معاون اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي در خصوص جزئیات این قرارداد ادامه داد: در جبهه جنوبی تونل بلند حفاری و قابگذاری 880 متر از طاق تونل و 260 متر کف برداری و در جبهه شمالی تونل بلند احداث راه دسترسی به طول 13 کیلومتر، تجهیز، استقرار و شروع به کار جامبو، حفاری و قابگذاری 75 متر از طاق تونل به همراه گالری که 65 متر از آن تحکیم شده است، اجرا خواهد شد. 

وي ادامه داد: احداث راه دسترسی تونل بلند از امامقلی به سمت روستای کبکان نیز در این قرارداد لحاظ شده که انجام 9 کیلومتر زیرسازی و اجرای آسفالت و بهره برداری از 6.5 کیلومتر آن و عملیات خاکبرداری در جبهه شمالی در حال انجام می باشد.

وي اظهار اميدواري كرد: با پیگیری­های انجام شده از طریق استانداری و سازمان مدیریت جهت دریافت سریع تر آهن آلات پروژه و همچنین پیگیریهای استانداری و قرارگاه خاتم الانبیاء درخصوص پیشنهاد  استفاده از ظرفیت های مقرر در قانون بودجه و امکان اخذ عوارض از بهره برداران جهت سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه ، شاهد افزایش سرعت پیشرفت این پروژه بزرگ عمراني در استان باشيم.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد