20 آذر 1398

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد ضرورت نظارت،کنترل و پایش عملکرد ادارات توسط حراست ها با هدف جلوگیری از مفاسد اداری

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد ضرورت نظارت،کنترل و پایش عملکرد ادارات توسط حراست ها با هدف جلوگیری از مفاسد اداری

تاریخ انتشار: 1398/05/16|   بازدید: 60 |  print

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن بر لزوم نظارت،کنترل و پایش عملکرد ادارات توسط حراست ها با هدف مبارزه و جلوگیری از مفاسد اداری تاکید کرد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، دکتر ابراهیمی در دومین روز از نشست سراسری آموزشی تخصصی مدیران حراست که به میزبانی اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد، به تشریح قوانین حوزه املاک و حقوقی و شهرسازی و بیان چالش ها و مخاطرات حوزه زمین و زمین خواری پرداخت.
وی با اشاره به قوانین مرتبط با پیشگیری و مبارزه با فساد اداری، در خصوص قوانین مبارزه با فساد، قانون رسیدگی به تخلفات اداری، آیین نامه پیشگیری و مبارزه با فساد اداری، قانون مدیریت خدمات کشوری و قوانین مناقصات و مزایده ها به تشریح روش های مقابله با فساد پرداخت .
وی به لزوم برخورد با فرد فاسد در مقابله با فساد اشاره کرد و گفت: با این حال برخورد با علت فساد و تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع فساد باید در اولویت باشد؛ چراکه درصورت عدم برخورد با علت فساد، امکان تکرار آن و نیز هزینه های بالای اجتماعی و اداری را در پی خواهد داشت.
معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در دسته بندی انواع فساد در حوزه زمین اظهار داشت: رانت ناشی از اطلاع از اقدامات دولت، تصرفات اراضی ملی، زمین‌خواری و جعل اسناد از موارد فساد در حوزه زمین است که باید حراست ها در این زمینه ها حساس بوده و به تمام این موارد ورود کرده و نظارت داشته باشند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد