31 فروردين 1398

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

بازدید از حوزه های برگزاري آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسین در مشهد

تاریخ انتشار: شنبه 13 بهمن 1397|   بازدید: 90 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی به همراه بازرس وزارت راه و شهرسازی و رییس سازمان نظام مهندسی استان و رییس سازمان نظام کاردانی از حوزه های برگزاري آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسین در مشهد مقدس بازدید کردند.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، دكتر محمدرضا اخوان عبداللهيان در این بازدید که به همراه مهندس جنتی فر بازرس وزارت راه و شهرسازی و مهندس شرکاء رییس سازمان نظام مهندسی استان و مهندس کیهانی رییس سازمان نظام کاردانی از حوزه های برگزاري آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسین در مشهد مقدس انجام شد، گفت: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در بهمن ماه سال جاري همزمان با سراسركشور در مشهد مقدس و همچنين با عنايت به برگزاري شايسته آزمون در سنوات گذشته در شهرستان هاي سبزوار، نيشابور و تربت حيدريه با حضور 11 هزار و 646 نفر در استان شامل 2 هزار و 375 نفر زن (20 درصد) و 9271 نفر مرد (80 درصد) برگزار ‌شد.

وي در ادامه در خصوص رشته‌هاي آزمون يادآور شد: آزمون در رشته‌هاي معماري (نظارت، طراحي و اجرا) در مجموع 3640 نفر، شهرسازي 122نفر، عمران (نظارت، اجرا و محاسبات) در مجموع 5292 نفر، تأسيسات مكانيكي(نظارت وطراحي)در مجموع 531 نفر، تأسيسات برقي(نظارت و طراحي) 1624 نفر، نقشه برداري 156 نفر و ترافيك 43 نفر براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه۳) و همچنين تعداد 139 نفر كاردان فني ساختمان و نيز تعداد 99 نفر معمار تجربي برگزار ‌شده است.

وی در خصوص تعداد شرکت کنندگان به تفکیک شهرستان محل آزمون گفت: در مجموع 1546 نفر در شهرستان هاي سبزوار، نيشابور و تربت حيدريه و 10 هزار و 82 نفر در مشهد مقدس در آزمون شرکت کرده اند.

اخوان عبداللهيان اظهار داشت: سابقه كار حرفه‌اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده 5 آيين نامه آجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاريخ اخذ مدرك تحصيلي تا پايان روز 11 بهمن ماه مي‌باشد و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم يا ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و نمره قبولي كسب نمايد، قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده و با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

همچنين وي اظهار كرد كه طبق اعلام دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي، نتايج آزمون هاي تستي تا تاريخ 1/5/98 از طريق وبسايت مذكور اعلام خواهد شد.

گفتني است قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد