04 تير 1398

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

با حضور معاون وزير راه و شهرسازي ؛ 147 مين جلسه شوراي مسكن استان خراسان رضوي برگزار شد

با حضور معاون وزير راه و شهرسازي ؛ 147 مين جلسه شوراي مسكن استان خراسان رضوي برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/10/06|   بازدید: 91 |  print

يكصد و چهل و هفتمين جلسه شوراي مسكن استان خراسان رضوي با حضور معاون وزير راه و شهرسازي استاندار خراسان رضوي و مديران دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه وشهرسازي خراسان رضوي، علي نبيان معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل سازمان ملي زمين و مسكن با بيان اينكه اين جلسه با هدف برنامه ريزي و هماهنگي جهت اتمام پروژه مسكن مهر در استان خراسان رضوي تا پايان نيمه اول سال 98 تشكيل شده است، گفت با عنايت به منويات مقام معظم رهبري و تاكيد رياست محترم جمهوري و نيز دستور اكيد مقام عالي وزارت راه و شهرسازي مبني بر لزوم برنامه ريزي جهت اتمام هرچه سريعتر پروژه مسكن مهر جهت حمايت از اقشار كم در آمد و آسيب پذير، تلاش ميكنيم تا با كمك مجموعه مديران اين هدف مقدس را محقق نماييم.
وي با اعلام اينكه در بودجه سال 97 پيش بيني شده بود كه پروژه هاي نيمه تمام مسكن مهر فاقد متقاضي در اختيار كميته امداد امام خميني (ره) و بهزيستي قرار گيرد و در همين زمينه امروز مصوب شد مبلغ 7 تا 10 ميليارد تومان بابت واگذاري اين واحدها به استان خراسان رضوي اختصاص يابد.
وي با اشاره به اينكه براي واحدهاي در حال تكميل نيز مبلغ وام از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان افزايش يافته است، افزود: همچنين برنامه ريزي شده تا براي واحدهاي مسكن مهر در حال ساخت خدمات روبنايي و زيربنايي را نيز تأمين گردد.
ميرزايي سرپرست استانداري خراسان رضوي نيز در اين جلسه با بيان اينكه لازم است تا به منظور برطرف نمودن موانع احتمالي جهت تكميل واحدهاي مسكن مهر باقي مانده استان، جلسات شوراي مسكن استان با جديت بيشتر و با فاصله زماني كمتري پيگيري و برگزار شود و تمامي دستگاه هاي اجرايي و خدمات رسان نيز برنامه مكتوب و زمان بندي شده خود را با در نظر گرفتن اولويت بندي واحدهاي تحويل شده يا آماده تحويل به متقاضيان به شوراي مسكن ارائه نمايند.
وي همچنين از دستگاه هاي متولي خواست شناسنامه پروژه هاي مسكن مهر استان را تهيه كرده و جهت تكميل واحدها، خدمات روبنايي و زيربنايي برنامه ريزي لازم صورت گيرد.
در اين جلسه همچنين محمدرضا اخوان عبداللهيان مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي با ارائه گزارشي در خصوص وضعيت مسكن مهر استان گفت: در مجموع در استان يكصد و 19 هزار و 397 واحد مسكن مهر ساخته شده كه تا كنون 97 هزار و 371 واحد افتتاح شده و 22 هزار و 26 واحد نيز باقي مانده است كه از اين تعداد 10 هزار و 146 واحد داراي متقاضي است و 11 هزار و 880 واحد نيز فاقد متقاضي است.
اخوان عبداللهيان در خصوص واحدهاي فاقد متقاضي گفت: در حال انجام مراحل عقد تفاهم نامه جهت واگذاري واحدهاي فاقد متقاضي به كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي استان هستيم.
وي همچنين در خصوص خدمات روبنايي مسكن مهر استان گفت: در مجموع در استان 59 پروژه خدمات روبنايي شامل مساجد، آموزشي، بهداشتي و درماني، كلانتري و تجاري  احداث شده و 37 پروژه آن افتتاح شده و مابقي نيز در مرحله احداث مي باشد.

  نظرات