| 22 تير 1399

آیکونهای اجتماعی

متن خبر

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبر داد؛  برخورد با 105 زمین خوار در استان خراسان رضوی در سال گذشته

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبر داد؛ برخورد با 105 زمین خوار در استان خراسان رضوی در سال گذشته

تاریخ انتشار: 1397/01/23|   بازدید: 593 |  print

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: پارسال 77 مورد رفع تصرف به مساحت 314 هکتار از اراضی دولتی استان به ارزش 372 میلیارد تومان انجام شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، سرهنگ میرابی مقدم با اعلام این خبر افزود: از این تعداد 48 مورد با مساحت 114 هکتار به ارزش 59 میلیارد و 480 میلیون و 720 هزار تومان مربوط به اجرای احکام قضایی برای رفع تصرف و 29 مورد با مساحت حدود 200 هکتار به ارزش 313 میلیارد و 516 میلیون و 500 هزار تومان مربوط به رفع تصرفات فوری می باشد.

وی اظهار کرد: موارد رفع تصرف فوری اراضی در سال گذشته در شهرستانهای مشهد به تعداد پنج مورد، طرقبه شاندیز به تعداد 9 مورد، تایباد 7 مورد، خواف یک مورد، سبزوار سه مورد، کاشمر یک مورد، کلات یک مورد و نیشابور 2 مورد می باشد.
وی بیان کرد: موارد اجرای احکام قضایی برای رفع تصرف از اراضی در سال گذشته در شهرستانهای مشهد 15 مورد، در طرقبه شاندیز 15 مورد، در سبزوار 14 مورد، در جغتای سه مورد و در گناباد 2 مورد است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در این زمینه 25 نفر متصرف دستگیر و 80 متصرف در برخی موارد اخذ تعهد و تذکر و تشکیل پرونده به یگان احضار شدند.
سرهنگ میرابی مقدم، مهمترین اقدامات این یگان در سال گذشته را راه اندازی گشت هدفمند نیروی پلیس یگان در شیفت صبح و عصر و ایام تعطیلات، جلوگیری از 100 مورد تعرضات و تصرفات اراضی دولتی، شناسایی 106 مورد نقطه مشکوک به اراضی دولتی توسط گشت هدفمند در منطقه طرقبه شاندیز، اجرای تمامی احکام قضایی واصل شده به یگان در ارتفاعات جنوب مشهد برشمرد.
وی با اشاره به تحویل و تحول بیش از 44 هزار و 426 هکتار اراضی خالی در پلاک های دولتی قابل حفاظت در سطح استان در سال گذشته گفت: تقریبا دو سوم از اراضی شهرستان های خراسان رضوی تاکنون به صورت میدانی تحویل و تحول شده است.

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد