28 اسفند 1397

آیکونهای اجتماعی

زبان

Text/HTML

اطلاعیه مهم در خصوص اوراق تسویه خزانه اسلامی


با توجه به بند "و" تبصره 5 قانون بودجه سال 1396 جهت آمادگی و سرعت بخشیدن در روند اجرایی بند فوق سریعا آن دسته از پیمانکارانی که دارای بدهی به دارایی (تا پایان سال 95) می باشند و همچنین دارای مطالبات از این اداره کل می باشند، لطفا در اسرع وقت مدارک خود را طی نامه ای به ذیحسابی اداره کل (رونوشت به اداره برنامه ریزی و بودجه) ارائه نمایند تا در بازه زمانی مناسب از طریق پیگیری از ذیحسابی و خزانه کشور اقدامات لازم بعمل آید.
 
متن مصوبه: به دولت اجازه داده می شود در سال 1396 بدهی های قطعی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی را که در چهارچوب مقررات مربوط تا پایان سال 1395 ایجاده شده، با مطالبات قطعی دولت (وزارتخانه ها و موسسات دولتی) از اشخاص مزبور تا مبلغ پنجاه هزار میلیارد (50.000.000.000.000) ریال به صورت جمعی-خرجی تسویه کند. بدین منظور وزارت امور اقتصادی و دارایی، اسناد تعهدی خاصی را با عنوان «اوراق تسویه خزانه» صادر می کند و در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی طلبکار و متقابلا بدهکار قرار می دهد. این اسناد صرفا به منظور تسویه بدهی اشخاص یاد شده به دستگاه های اجرایی و شرکتها و موسسات دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.
مطالبات قطعی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی که در اجرای بند (پ) ماده (2) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به شرکتهای دولتی منتقل شده است با بدهی دولت به شرکتهای مذکور بابت مواردی چون یارانه قیمتهای تکلیفی (با تایید سازمان حسابرسی) از طریق صدور اوراق تسویه خزانه قابل تسویه است.

 

جهت دریافت فرم درخواست اینجا کلیک کنید

 به آگاهی کلیه پیمانکاران حقیقی و حقوقی می رساند به منظور جمع آوری و تکمیل اطلاعات اشخاص با هدف ایجاد امکان پرداخت مطالبات از محل واگذاری اسناد خزانه اسلامی موضوع بند ( ز ) تبصره ( 5 ) قانون بودجه سال 1395 کل کشور ، مقتضی است در اسرع وقت نسبت به تکمیل فرم پیوست اقدام نموده و فرم تکمیل شده را به آدرس peyman@khrud.ir ارسال فرمایید.

- دریافت فرم

   تاکید میشود لازم است اطلاعات بصورت دقیق و بر اساس آخرین آگهی تغییرات تکمیل شود . همچنین کد معاملاتی بصورت کامل متشکل از سه حرف و کد 5 رقمی درج گردد . ( بطور مثال شرک 15234  یا موس 54658 )  

 

 

به اطلاع کلیه پیمانکاران و تامین کنندگان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و ادارات و نمایندگی های تابعه می رساند نظر به الزام دولت محترم در خصوص راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) مقتضی است نسبت به ثبت نام در این سامانه به آدرس  www.setadiran.ir و دریافت شناسه اقدام نمایند . بدیهی است از ابتدای تیرماه سال جاری از انجام هرنوع خرید کالا و خدمات با مبلغ بیش از 10% سقف معاملات خرد ، از پیمانکاران  و تامین کنندگان فاقد شناسه ستاد اجتناب خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن 33490443 (051) تماس حاصل فرمایید .